Wnioski złożone przez

GENERUJ WNIOSEK

PODSUMOWANIE

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

 

POBIERZ .doc

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 65 cali (z Android)

POBIERZ .doc

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 75 cali (Android + Windows 10 + zintegrowany komputer OPS)

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 80", XGA)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 94", FullHD)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 80", XGA)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 94", FullHD)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw mobilny: 80", XGA)

Tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego

 

POBIERZ .doc

Tablica interaktywna 80"

POBIERZ .doc

Tablica interaktywna 94"

Projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy

 

POBIERZ .doc

Projektor ultrakrótkoogniskowy (XGA)

POBIERZ .doc

Projektor (zwykły, FullHD)

POBIERZ .doc

Projektor (zwykły, XGA)

Głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku

POBIERZ .doc

Głośniki (aktywne głośniki ścienne 2x40W)

POBIERZ .doc

Głośniki (instalowane na tablicy interaktywnej 2x20W)

PILNE!

SKŁADANIE WNIOSKÓW

PRZEZ ORGANY PROWADZĄCE

DO 15 WRZEŚNIA 2017 r.

Zadzwoń: 71-71-70-803

ZOBACZ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ SPRZĘTU DLA TWOJEJ SZKOŁY

SPEŁNIAJĄCE WYMOGI PROJEKTU "AKTYWNA TABLICA"

 

Z uwagi na projekt "Aktywna tablica" na rynku pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo firm, które bez odpowiedniego doświadczenia i zweryfikowanych produktów, gwarantujących prawidłową i bezproblemową realizację projektu, postanowiły zająć się sprzedażą sprzętu multimedialno-interaktywnego do szkół. Wiele z tych firm na co dzień zajmuje się zupełnie innym zakresem działalności (przykładowo, dobry wydawca książek lub dostawca telefonów rzadko kiedy jest ekspertem od sprzętu). Dodatkowo bardzo często składane oferty nie są zgodne z wymaganiami MEN. Dlatego rekomendujemy zakupy u sprawdzonych dostawców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Z uwagi na skalę projektu (5000 szkół), warto wziąć pod uwagę czy dostawca realizował w ostatnim czasie w Polsce projekt o podobnej skali.

 

 

Należy uważać na oferty nie zawierające instalacji i podstawowego przeszkolenia nauczycieli, ponieważ są one jednymi z wymogów projektu. Koszty te muszą być uwzględnione. Z uwagi na skalę projektu, warto wybierać dostawców, którzy umożliwią kompleksową realizację projektu i mają w tym zakresie doświadczenie. Ważne jest prawidłowe wystawienie przez dostawcę faktury, zgodne wymaganiami zapytania ofertowego do tego projektu lub przetargu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

 

 

Tak, jest istotne. Ważne jest, aby oprogramowanie było intuicyjne, przejrzyste, tak by nauczyciele potrafili z niego korzystać. Niektóre oprogramowania posiadają bogate biblioteki obrazków, które nauczyciele mogą wykorzystywać w swoich materiałach. Z uwagi na liczne gotowe materiały i gotowe lekcje, ćwiczenia udostępniane wraz z podręcznikami przez wydawców (zgodne z nauczanymi przez danego nauczyciela treściami), okazuje się, że nie mają dużego praktycznego zastosowania gotowe lekcje przygotowane przez innych nauczycieli lub materiały nieprzystosowane do nowej podstawy programowej. Jak pokazuje praktyka większości nauczycieli zależy na wykorzystaniu materiałów od wydawców podręczników, z których korzystają, powiązanych z konkretnymi tematami ich lekcji lub wykorzystaniu bogatej bazy materiałów zakupionych przez MEN i dostępnych publicznie i bezpłatnie na portalu www.scholaris.pl

 

 

Każda technologia ma pewne zalety i pewne wady. Warto, aby technologia była sprawdzona w realnym użytkowaniu szkolnym. Obecnie najpopularniejszą technologią jest IR (podczerwień), która pozwala na korzystanie z tablicy dowolnym pisakiem lub palcem. Technologia ET (elektromagnetyczna), wymaga specjalnego pisaka, który jest elementem tablicy, który stanowi łatwą do uszkodzenia w szkole część tablicy, dlatego w ostatnich latach coraz rzadziej obserwuje się zamówienia w tej technologii.

Niektóre produkty posiadają możliwość multidotyku o ile ma to znaczenie praktyczne w przypadku zastosowaniu 4-10 dotyków w tym samym czasie (np. 2 osoby korzystające tablicy używające funkcji powiększania lub obracania obiektów) o tyle większa liczba np. 20 jest tylko zabiegiem mającym na celu ograniczenie konkurencji, nie mającym realnego zastosowania w szkole (wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często 15-20 uczniów stoi i pracuje przy tablicy równocześnie - pomijając fakt, że jest to fizycznie niemożliwe). Należy uważać na tego typu oferty, ponieważ mogą narażać szkołę na niepotrzebne, zwiększone koszty zakupu poprzez sztuczne ograniczenie konkurencji.

 

Czy to prawda, że tablice ceramiczne zbyt mocno odbijają światło?

 

 

Rzeczywiście, tablice o powłokach ceramicznych charakteryzują się dużym odblaskiem świecącego na nie projektora, co dla części uczniów może skutkować brakiem możliwości oglądania wyświetlanych treści na tak odbijającej światło powierzchni (przy pewnych kątach patrzenia tworzy się wielka biała plama). Dlatego powierzchnie ceramiczne lub inne mocno odblaskowe nie są zalecane w tablicach interaktywnych.

 

 

Nie. Rodzaju nie można już zmieniać. Natomiast można dobrać odpowiedni model i producenta. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy eksperta z wieloletnim doświadczeniem możesz zadzwonić pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

 

 

W projekcie "Aktywna tablica" w roku 2017 uczestniczy ok. 5000 szkół na terenie całej Polski. Stanowi to spore wyzwanie, dlatego jeżeli szkole zależy na dobrym i kompleksowym wdrożeniu warto korzystać z firm, które w ostatnim czasie realizowały tak duże przedsięwzięcia i mają w tym zakresie bezcenne doświadczenie. Pomoże to uchronić szkołę przed konsekwencjami nieodpowiedniego wyboru. Jeden z takich projektów (największy w ostatnich latach) realizowany był w województwie kujawsko-pomorskim, w ramach którego zostało zainstalowanych prawie 2200 kompletnych zestawów interaktywnych (opartych o tablicę interaktywną IQ Board - więcej o tablicy) wraz z przeszkoleniem nauczycieli.

 

 

Oprócz parametrów takich jak jasność, kontrast czy rozdzielczość, które w dużej mierze pozwalają wstępnie określić jakość projektora, to nie są to jedyne istotne parametry. Na bazie wieloletnich doświadczeń i dużych wdrożeń udało się wychwycić wady i zalety wielu producentów projektorów dostępnych na rynku. Przykładowo najniższą awaryjność zaobserwowano w projektorach producentów, którzy zajmują się wyłącznie tworzeniem i rozwojem projektorów (np. Optoma - więcej o projektorze). Często niestety urządzenia producentów, dla których projektory są tylko jednym z licznych działów masowej produkcji, po czasie często tracą jakość obrazu lub cechują się wysoką awaryjnością. Istotnym jest również uwzględnienie pogwarancyjnych kosztów części zamiennych. W projektorach z wymiennymi filtrami należy liczyć się po pewnym czasie z dodatkowymi kosztami serwisowymi.

 

Technologia LCD w projektorach jest bardzo wrażliwa na duże zapylenie i kurz, a takie warunki panują w szkołach. Dlatego zaleca się korzystanie z technologii DLP. Urządzenia w tej technologii charakteryzują się dużo większą odpornością na trudniejsze warunki pracy.

 

 

Pomimo iż projekt przewidywał rozmiar min. 55" to w rzeczywistości jest to zdecydowanie za mały monitor do klasy szkolnej. Absolutnym minimum jest wymiar 65", które u niektórych dostawców można zakupić w cenie 55" (więcej o ekranach tutaj).

 

Rozdzielczość 4K - przy monitorach wielkoformatowych o wymiarach większych niż 60" zalecane jest by rozdzielczość monitora była wyższa niż FullHD.

 

Możliwy jest podatek 0% VAT na monitory dotykowe, aby otrzymać szczegółową informację jakie formalności muszą być spełnione w tym zakresie, prosimy o kontakt: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

Przykładowe parametry techniczne pomocy dydaktycznych spełniające wymagania projektu "Aktywna tablica":

Tablice IQ Board:

  • były najczęściej dostarczonymi tablicami w Polsce w ostatnich 2 latach

  • zostały wdrożone w 4000 salach szkolnych w ostatnich 3 latach.

  • to sprawdzona marka, jedna
    z pierwszych na rynku

  • posiadają intuicyjne oprogramo-wanie polecane przez nauczycieli

  • posiadają solidna konstrukcję, która wytrzymuje warunki szkolne ;)

Czy wiesz, że:

Nazwa szkoły
Twój e-mail:
Telefon (opcja)
Treść wiadomości:
Tu możesz załączyć uzupełniony formularz zamówienia
Dotyczy sprzętu
Tablicy interaktywnej z projektorem ultrakrótkoogniskowym
Interaktywnego monitora dotykowego
Tablicy interaktywnej
Projektora
Głośników
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy. Skontaktujemy się z Tobą. Miłego dnia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Masz pytanie? Potrzebujesz wyceny? Chcesz złożyć zamówienie

KONTAKT

 

Pomagamy w doborze i instalacjach sprzętu multimedialno-interaktywnego oraz komputerowego w szkołach od ponad 10 lat. Tysiące zadowolonych Klientów to nasza najlepsza wizytówka. Ponad 4000 tablic dostarczonych w ostatnich 3 latach. Gwarancja bardzo dobrej jakości produktów, instalacji i wsparcia.

Zapraszamy do współpracy.

 

Zadzwoń: 71-71-70-803  lub  tel. kom. 519-050-995 

email: kontakt@aktywna-tablica.pl


Dreamtec Sp. z o.o. 
pl. Strzelecki 20, 50-224 Wrocław

 

 


 

 

 

 

KOSZTY WYSYŁKI

 

Koszty wysyłki zależą od ilości i wielkości zamówionego towaru. Projektor +20zł, Tablica +120zł, Monitor dotykowy: + 250zł, Pracownia językowa: +20zł, Zestaw interaktywny PREMIUM: + 350zł

 

INSTALACJA I MONTAŻ

 

Istnieje możliwość wykupienia usługi instalacji zamówionego sprzętu. Cena ustalana indywidualnie.

 

BON RABATOWY

 

Jeżeli posiadasz ważny bon rabatowy, pamiętaj o podaniu nam znajdującego się na nim kodu rabatowego. Możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet do 3000 zł!

Zadzwoń: 71-71-70-803

Pomagamy i doradzamy.

Zadzwoń: 71-71-70-803