Wnioski złożone przez

PILNE!

SKŁADANIE WNIOSKÓW

PRZEZ ORGANY PROWADZĄCE

DO 15 WRZEŚNIA 2017 r.

ZOBACZ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ SPRZĘTU DLA TWOJEJ SZKOŁY

SPEŁNIAJĄCE WYMOGI PROJEKTU "AKTYWNA TABLICA"

 

Z uwagi na projekt "Aktywna tablica" na rynku pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo firm, które bez odpowiedniego doświadczenia i zweryfikowanych produktów, gwarantujących prawidłową i bezproblemową realizację projektu, postanowiły zająć się sprzedażą sprzętu multimedialno-interaktywnego do szkół. Wiele z tych firm na co dzień zajmuje się zupełnie innym zakresem działalności (przykładowo, dobry wydawca książek lub dostawca telefonów rzadko kiedy jest ekspertem od sprzętu). Dodatkowo bardzo często składane oferty nie są zgodne z wymaganiami MEN. Dlatego rekomendujemy zakupy u sprawdzonych dostawców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Z uwagi na skalę projektu (5000 szkół), warto wziąć pod uwagę czy dostawca realizował w ostatnim czasie w Polsce projekt o podobnej skali.

 

 

Należy uważać na oferty nie zawierające instalacji i podstawowego przeszkolenia nauczycieli, ponieważ są one jednymi z wymogów projektu. Koszty te muszą być uwzględnione. Z uwagi na skalę projektu, warto wybierać dostawców, którzy umożliwią kompleksową realizację projektu i mają w tym zakresie doświadczenie. Ważne jest prawidłowe wystawienie przez dostawcę faktury, zgodne wymaganiami zapytania ofertowego do tego projektu lub przetargu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

 

 

Tak, jest istotne. Ważne jest, aby oprogramowanie było intuicyjne, przejrzyste, tak by nauczyciele potrafili z niego korzystać. Niektóre oprogramowania posiadają bogate biblioteki obrazków, które nauczyciele mogą wykorzystywać w swoich materiałach. Z uwagi na liczne gotowe materiały i gotowe lekcje, ćwiczenia udostępniane wraz z podręcznikami przez wydawców (zgodne z nauczanymi przez danego nauczyciela treściami), okazuje się, że nie mają dużego praktycznego zastosowania gotowe lekcje przygotowane przez innych nauczycieli lub materiały nieprzystosowane do nowej podstawy programowej. Jak pokazuje praktyka większości nauczycieli zależy na wykorzystaniu materiałów od wydawców podręczników, z których korzystają, powiązanych z konkretnymi tematami ich lekcji lub wykorzystaniu bogatej bazy materiałów zakupionych przez MEN i dostępnych publicznie i bezpłatnie na portalu www.scholaris.pl

 


Wiele szkół wybierając niektóre znane marki tablic i monitorów, padło ofiarą niedoszacowanych kosztów, związanych z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty w postaci rocznego abonamentu za dostęp do oprogramowania lub jego aktualizacji.

 

 

Każda technologia ma pewne zalety i pewne wady. Warto, aby technologia była sprawdzona w realnym użytkowaniu szkolnym. Obecnie najpopularniejszą technologią jest IR (podczerwień), która pozwala na korzystanie z tablicy dowolnym pisakiem lub palcem. Technologia ET (elektromagnetyczna), wymaga specjalnego pisaka, który jest elementem tablicy, który stanowi łatwą do uszkodzenia w szkole część tablicy, dlatego w ostatnich latach coraz rzadziej obserwuje się zamówienia w tej technologii.

Niektóre produkty posiadają możliwość multidotyku o ile ma to znaczenie praktyczne w przypadku zastosowaniu 4-10 dotyków w tym samym czasie (np. 2 osoby korzystające tablicy używające funkcji powiększania lub obracania obiektów) o tyle większa liczba np. 20 jest tylko zabiegiem mającym na celu ograniczenie konkurencji, nie mającym realnego zastosowania w szkole (wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często 15-20 uczniów stoi i pracuje przy tablicy równocześnie - pomijając fakt, że jest to fizycznie niemożliwe). Należy uważać na tego typu oferty, ponieważ mogą narażać szkołę na niepotrzebne, zwiększone koszty zakupu poprzez sztuczne ograniczenie konkurencji.

 

Czy to prawda, że tablice ceramiczne zbyt mocno odbijają światło?

 

 

Rzeczywiście, tablice o powłokach ceramicznych charakteryzują się dużym odblaskiem świecącego na nie projektora, co dla części uczniów może skutkować brakiem możliwości oglądania wyświetlanych treści na tak odbijającej światło powierzchni (przy pewnych kątach patrzenia tworzy się wielka biała plama). Dlatego powierzchnie ceramiczne lub inne mocno odblaskowe nie są zalecane w tablicach interaktywnych. Świetnie zaś sprawdzają się jako zwykłe tablice (za ok. 200-400 zł), uzupełniające tablicę interaktywną. Wyposażenie klasy w dodatkową, zwykłą tablicę ceramiczną, nie powoduje niszczenia, zużywania tablicy interaktywnej, podczas pisania po niej mazakami lub pisakami (standardowe zużycie pozostawiające po wielokrotnych użyciach przebarwienia i ślady).

 

 

Nie. Rodzaju nie można już zmieniać. Natomiast można dobrać odpowiedni model i producenta. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy eksperta z wieloletnim doświadczeniem możesz zadzwonić pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

 

 

W projekcie "Aktywna tablica" w roku 2017 uczestniczy ok. 5000 szkół na terenie całej Polski. Stanowi to spore wyzwanie, dlatego jeżeli szkole zależy na dobrym i kompleksowym wdrożeniu warto korzystać z firm, które w ostatnim czasie realizowały tak duże przedsięwzięcia i mają w tym zakresie bezcenne doświadczenie. Pomoże to uchronić szkołę przed konsekwencjami nieodpowiedniego wyboru. Jeden z takich projektów (największy w ostatnich latach) realizowany był w województwie kujawsko-pomorskim, w ramach którego zostało zainstalowanych prawie 2200 kompletnych zestawów interaktywnych (opartych o tablicę interaktywną IQ Board - więcej o tablicy) wraz z przeszkoleniem nauczycieli.

 

 

Oprócz parametrów takich jak jasność, kontrast czy rozdzielczość, które w dużej mierze pozwalają wstępnie określić jakość projektora, to nie są to jedyne istotne parametry. Na bazie wieloletnich doświadczeń i dużych wdrożeń udało się wychwycić wady i zalety wielu producentów projektorów dostępnych na rynku. Przykładowo najniższą awaryjność zaobserwowano w projektorach producentów, którzy zajmują się wyłącznie tworzeniem i rozwojem projektorów (np. Optoma - więcej o projektorze). Często niestety urządzenia producentów, dla których projektory są tylko jednym z licznych działów masowej produkcji, po czasie często tracą jakość obrazu lub cechują się wysoką awaryjnością. Istotnym jest również uwzględnienie pogwarancyjnych kosztów części zamiennych. W projektorach z wymiennymi filtrami należy liczyć się po pewnym czasie z dodatkowymi kosztami serwisowymi.

 

Technologia LCD w projektorach jest bardzo wrażliwa na duże zapylenie i kurz, a takie warunki panują w szkołach. Dlatego zaleca się korzystanie z technologii DLP. Urządzenia w tej technologii charakteryzują się dużo większą odpornością na trudniejsze warunki pracy.

 

 

Pomimo iż projekt przewidywał rozmiar min. 55" to w rzeczywistości jest to zdecydowanie za mały monitor do klasy szkolnej. Absolutnym minimum jest wymiar 65", które u niektórych dostawców można zakupić w cenie 55" (więcej o ekranach tutaj).

 

Rozdzielczość 4K - przy monitorach wielkoformatowych o wymiarach większych niż 60" zalecane jest by rozdzielczość monitora była wyższa niż FullHD.

 

Możliwy jest podatek 0% VAT na monitory dotykowe, aby otrzymać szczegółową informację jakie formalności muszą być spełnione w tym zakresie, prosimy o kontakt: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.

 

 

Monitory dotykowe posiadające innowacyjny, sprzętowy moduł serwisowy (najczęściej zainstalowany i wyjmowany w postaci “skrzyneczki” z boku monitora) umożliwiają ich szybką obsługę techniczną, bez konieczności demontażu całego, ciężkiego monitora (i ewentualnego wysyłania go do kosztownego serwisu producenta po okresie gwarancji). Pozwala to również na serwisowanie bez zakłócania normalnej pracy szkoły (serwis można wykonać nawet podczas szkolnej przerwy).

 

Warto zastanowić się już teraz nad serwisem urządzeń zakupionych w projekcie “Aktywna tablica” po okresie gwarancji. Czy szkoły będą w stanie udźwignąć finansowy ciężar pogwarancyjnego serwisu producenta? Sprzętowy moduł serwisowy, to również niższe koszty obsługi technicznej.

 

 

Większość urzędów i szkół oczekuje profesjonalnej i kompleksowej realizacji rządowego projektu “Aktywna tablica”. Uruchomienie tego projektu poskutkowało pojawieniem się na rynku oferentów, specjalizujących się w innych branżach, często niezwiązanych z edukacją. Już teraz słychać głosy niezadowolonych szkół, które napotkały na problemy ze sprzętem lub jego nieprawidłowym serwisowaniem ze strony incydentalnych, niebranżowych dostawców sprzętu interaktywnego. Dlatego warto zaufać firmom o wieloletnim doświadczeniu w interaktywnej edukacji, dla których długofalowe zadowolenie klienta stoi ponad jednostkowym, okazjonalnym zyskiem, a których doświadczenie może uchronić szkoły i urzędy przed późniejszymi problemami w realizacji i utrzymaniu rządowego projektu.

 

 

Android zainstalowany w monitorze dotykowym,to nie tylko możliwość wygodnej i szybkiej pracy bez potrzeby włączania komputera, ale również dostęp do tysięcy aplikacji edukacyjnych.

 

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

 

POBIERZ .doc

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 65 cali (z Android)

POBIERZ .doc

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 75 cali (Android + Windows 10 + zintegrowany komputer OPS)

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 80", XGA)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 94", FullHD)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 80", XGA)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 94", FullHD)

POBIERZ .doc

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw mobilny: 80", XGA)

Tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego

 

POBIERZ .doc

Tablica interaktywna 80"

POBIERZ .doc

Tablica interaktywna 94"

Projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy

 

POBIERZ .doc

Projektor ultrakrótkoogniskowy (XGA)

POBIERZ .doc

Projektor (zwykły, FullHD)

POBIERZ .doc

Projektor (zwykły, XGA)

Głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku

POBIERZ .doc

Głośniki (aktywne głośniki ścienne 2x40W)

POBIERZ .doc

Głośniki (instalowane na tablicy interaktywnej 2x20W)

Przykładowe parametry techniczne pomocy dydaktycznych spełniające wymagania projektu "Aktywna tablica":

Przykładowe zamówienia zgodne
z wymaganiami projektu "Aktywna tablica"

Poniżej znajdują się orientacyjne ceny i parametry techniczne pomocy dydaktycznych spełniające wymagania projektu "Aktywna tablica".

 

Podane ceny są orientacyjne. Prosimy o kontakt, aby można było przygotować indywidualną ofertę uwzględniającą dostawę, instalację oraz podstawowe przeszkolenie. Przy zamówieniu większej ilości w danym regionie możliwe jeszcze niższe ceny.

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

SPECYFIKACJA .doc

Poradnik dobrego wdrożenia. Na co zwracać uwagę?

Jak uchronić się, przed nieodpowiednim wyborem?

PODSUMOWANIE

Zadzwoń: 71-71-70-803

Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali

 

2x Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 65 cali

(z Android)  ok. 7 998 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 75 cali (Android + Windows 10

+ zintegrowany komputer OPS) ok. 12 990 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (z najjaśniejszym projektorem na rynku!)

(zestaw naścienny: 80", XGA, 4000 ANSI)   ok. 6 980 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

(zestaw naścienny: 94", FullHD)     ok. 10 098 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

(zestaw naścienny ruchomy: 80", XGA)     ok. 9 497 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

(zestaw naścienny ruchomy: 94", FullHD)   ok. 11 990 zł brutto /szt.+ koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym

(zestaw mobilny: 80", XGA)     ok. 9 097 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego

 

2x Tablica interaktywna 80"    ok. 2 590 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Tablica interaktywna 94"   ok. 3 190 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy

 

2x Projektor ultrakrótkoogniskowy (XGA)   ok. 4 399 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Optoma X320UST - cena na porównywarce cen: ok. 6 000 zł

2x Projektor (zwykły, FullHD)   ok. 2 599 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Optoma HD142X

2x Projektor (zwykły, XGA)   ok. 1 699 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Optoma DX349

Głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku

2x Głośniki (aktywne głośniki ścienne

2x40W)    ok. 549 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

2x Głośniki (aktywne głośniki ścienne

2x20W)   ok. 249 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Zapytaj o dokładną wycenę

Chcesz wiedzieć więcej o tym monitorze? Kliknij i zobacz dlaczego monitor dotykowy IQ Touch jest najlepszym rozwiązaniem dla szkół. Przejdź do strony produktowej.

Tablica interaktywna + Projektor (krótkoogniskowy)

3x Tablica interaktywna + Projektor (krótkoogniskowy)

(zestaw naścienny: 80", XGA)   ok. 4 990 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Zapytaj o dokładną wycenę

2x Projektor krótkoogniskowy (XGA)   ok. 2 490 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia

Optoma X305ST - cena na porównywarce cen: ok. 6 000 zł

Zapytaj o dokładną wycenę

Zadzwoń: 519-050-995,  71-71-70-803

Pomagamy i doradzamy.

Zadzwoń: 71-71-70-803

KONTAKT

 

Pomagamy w doborze i instalacjach sprzętu multimedialno-interaktywnego oraz komputerowego w szkołach od ponad 10 lat. Tysiące zadowolonych Klientów to nasza najlepsza wizytówka. Ponad 7000 tablic i monitorów dostarczonych w ostatnich 5 latach. Gwarancja bardzo dobrej jakości produktów, instalacji i wsparcia.

Zapraszamy do współpracy.

 

Zadzwoń: 71-71-70-803  lub  tel. kom. 519-050-995 

email: kontakt@aktywna-tablica.pl


Dreamtec Sp. z o.o. 
pl. Strzelecki 20, 50-224 Wrocław

 

 

 


 

 

 

 

KOSZTY WYSYŁKI

 

Koszty wysyłki zależą od ilości i wielkości zamówionego towaru. Projektor +20zł, Tablica +120zł, Monitor dotykowy: + 250zł, Pracownia językowa: +20zł, Zestaw interaktywny PREMIUM: + 350zł

 

INSTALACJA I MONTAŻ

 

Istnieje możliwość wykupienia usługi instalacji zamówionego sprzętu. Cena ustalana indywidualnie.

 

BON RABATOWY

 

Jeżeli posiadasz ważny bon rabatowy, pamiętaj o podaniu nam znajdującego się na nim kodu rabatowego. Możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet do 3000 zł!

Sprawdzony dostawca tablic i monitorów interaktywnych