Wnioski złożone przez
PILNE!
SKŁADANIE WNIOSKÓW
PRZEZ ORGANY PROWADZĄCE
DO 15 WRZEŚNIA 2017 r.
Czy to prawda, że tablice ceramiczne zbyt mocno odbijają światło?
Dlaczego warto sprawdzić wiarygodność dostawcy oraz jakość sprzętu?
Na co zwracać uwagę przy wyborze interaktywnego monitora dotykowego?
Jak i dlaczego warto zadbać o niższe koszty serwisu pogwarancyjnego?
Czy warto, żeby monitor był z Androidem i dostępem do sklepu z aplikacjami?
Z uwagi na projekt "Aktywna tablica" na rynku pojawiło się w ostatnim czasie bardzo dużo firm, które bez odpowiedniego doświadczenia i zweryfikowanych produktów, gwarantujących prawidłową i bezproblemową realizację projektu, postanowiły zająć się sprzedażą sprzętu multimedialno-interaktywnego do szkół. Wiele z tych firm na co dzień zajmuje się zupełnie innym zakresem działalności (przykładowo, dobry wydawca książek lub dostawca telefonów rzadko kiedy jest ekspertem od sprzętu). Dodatkowo bardzo często składane oferty nie są zgodne z wymaganiami MEN. Dlatego rekomendujemy zakupy u sprawdzonych dostawców, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie. Z uwagi na skalę projektu (5000 szkół), warto wziąć pod uwagę czy dostawca realizował w ostatnim czasie w Polsce projekt o podobnej skali.
Należy uważać na oferty nie zawierające instalacji i podstawowego przeszkolenia nauczycieli, ponieważ są one jednymi z wymogów projektu. Koszty te muszą być uwzględnione. Z uwagi na skalę projektu, warto wybierać dostawców, którzy umożliwią kompleksową realizację projektu i mają w tym zakresie doświadczenie. Ważne jest prawidłowe wystawienie przez dostawcę faktury, zgodne wymaganiami zapytania ofertowego do tego projektu lub przetargu. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.
Tak, jest istotne. Ważne jest, aby oprogramowanie było intuicyjne, przejrzyste, tak by nauczyciele potrafili z niego korzystać. Niektóre oprogramowania posiadają bogate biblioteki obrazków, które nauczyciele mogą wykorzystywać w swoich materiałach. Z uwagi na liczne gotowe materiały i gotowe lekcje, ćwiczenia udostępniane wraz z podręcznikami przez wydawców (zgodne z nauczanymi przez danego nauczyciela treściami), okazuje się, że nie mają dużego praktycznego zastosowania gotowe lekcje przygotowane przez innych nauczycieli lub materiały nieprzystosowane do nowej podstawy programowej. Jak pokazuje praktyka większości nauczycieli zależy na wykorzystaniu materiałów od wydawców podręczników, z których korzystają, powiązanych z konkretnymi tematami ich lekcji lub wykorzystaniu bogatej bazy materiałów zakupionych przez MEN i dostępnych publicznie i bezpłatnie na portalu www.scholaris.pl
Wiele szkół wybierając niektóre znane marki tablic i monitorów, padło ofiarą niedoszacowanych kosztów, związanych z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty w postaci rocznego abonamentu za dostęp do oprogramowania lub jego aktualizacji.
Każda technologia ma pewne zalety i pewne wady. Warto, aby technologia była sprawdzona w realnym użytkowaniu szkolnym. Obecnie najpopularniejszą technologią jest IR (podczerwień), która pozwala na korzystanie z tablicy dowolnym pisakiem lub palcem. Technologia ET (elektromagnetyczna), wymaga specjalnego pisaka, który jest elementem tablicy, który stanowi łatwą do uszkodzenia w szkole część tablicy, dlatego w ostatnich latach coraz rzadziej obserwuje się zamówienia w tej technologii.
Niektóre produkty posiadają możliwość multidotyku o ile ma to znaczenie praktyczne w przypadku zastosowaniu 4-10 dotyków w tym samym czasie (np. 2 osoby korzystające tablicy używające funkcji powiększania lub obracania obiektów) o tyle większa liczba np. 20 jest tylko zabiegiem mającym na celu ograniczenie konkurencji, nie mającym realnego zastosowania w szkole (wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie jak często 15-20 uczniów stoi i pracuje przy tablicy równocześnie - pomijając fakt, że jest to fizycznie niemożliwe). Należy uważać na tego typu oferty, ponieważ mogą narażać szkołę na niepotrzebne, zwiększone koszty zakupu poprzez sztuczne ograniczenie konkurencji.
Rzeczywiście, tablice o powłokach ceramicznych charakteryzują się dużym odblaskiem świecącego na nie projektora, co dla części uczniów może skutkować brakiem możliwości oglądania wyświetlanych treści na tak odbijającej światło powierzchni (przy pewnych kątach patrzenia tworzy się wielka biała plama). Dlatego powierzchnie ceramiczne lub inne mocno odblaskowe nie są zalecane w tablicach interaktywnych. Świetnie zaś sprawdzają się jako zwykłe tablice (za ok. 200-400 zł), uzupełniające tablicę interaktywną. Wyposażenie klasy w dodatkową, zwykłą tablicę ceramiczną, nie powoduje niszczenia, zużywania tablicy interaktywnej, podczas pisania po niej mazakami lub pisakami (standardowe zużycie pozostawiające po wielokrotnych użyciach przebarwienia i ślady).
Nie. Rodzaju nie można już zmieniać. Natomiast można dobrać odpowiedni model i producenta. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy eksperta z wieloletnim doświadczeniem możesz zadzwonić pod numer: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.
W projekcie "Aktywna tablica" w roku 2017 uczestniczy ok. 5000 szkół na terenie całej Polski. Stanowi to spore wyzwanie, dlatego jeżeli szkole zależy na dobrym i kompleksowym wdrożeniu warto korzystać z firm, które w ostatnim czasie realizowały tak duże przedsięwzięcia i mają w tym zakresie bezcenne doświadczenie. Pomoże to uchronić szkołę przed konsekwencjami nieodpowiedniego wyboru. Jeden z takich projektów (największy w ostatnich latach) realizowany był w województwie kujawsko-pomorskim, w ramach którego zostało zainstalowanych prawie 2200 kompletnych zestawów interaktywnych (opartych o tablicę interaktywną IQ Board - więcej o tablicy) wraz z przeszkoleniem nauczycieli.
Oprócz parametrów takich jak jasność, kontrast czy rozdzielczość, które w dużej mierze pozwalają wstępnie określić jakość projektora, to nie są to jedyne istotne parametry. Na bazie wieloletnich doświadczeń i dużych wdrożeń udało się wychwycić wady i zalety wielu producentów projektorów dostępnych na rynku. Przykładowo najniższą awaryjność zaobserwowano w projektorach producentów, którzy zajmują się wyłącznie tworzeniem i rozwojem projektorów (np. Optoma - więcej o projektorze). Często niestety urządzenia producentów, dla których projektory są tylko jednym z licznych działów masowej produkcji, po czasie często tracą jakość obrazu lub cechują się wysoką awaryjnością. Istotnym jest również uwzględnienie pogwarancyjnych kosztów części zamiennych. W projektorach z wymiennymi filtrami należy liczyć się po pewnym czasie z dodatkowymi kosztami serwisowymi.
Technologia LCD w projektorach jest bardzo wrażliwa na duże zapylenie i kurz, a takie warunki panują w szkołach. Dlatego zaleca się korzystanie z technologii DLP. Urządzenia w tej technologii charakteryzują się dużo większą odpornością na trudniejsze warunki pracy.
Pomimo iż projekt przewidywał rozmiar min. 55" to w rzeczywistości jest to zdecydowanie za mały monitor do klasy szkolnej. Absolutnym minimum jest wymiar 65", które u niektórych dostawców można zakupić w cenie 55" (więcej o ekranach tutaj).
Rozdzielczość 4K - przy monitorach wielkoformatowych o wymiarach większych niż 60" zalecane jest by rozdzielczość monitora była wyższa niż FullHD.
Możliwy jest podatek 0% VAT na monitory dotykowe, aby otrzymać szczegółową informację jakie formalności muszą być spełnione w tym zakresie, prosimy o kontakt: tel. 519-050-995 lub napisać do nas na adres: kontakt@aktywna-tablica.pl można również kliknąć w czat online na dole strony.
Monitory dotykowe posiadające innowacyjny, sprzętowy moduł serwisowy (najczęściej zainstalowany i wyjmowany w postaci “skrzyneczki” z boku monitora) umożliwiają ich szybką obsługę techniczną, bez konieczności demontażu całego, ciężkiego monitora (i ewentualnego wysyłania go do kosztownego serwisu producenta po okresie gwarancji). Pozwala to również na serwisowanie bez zakłócania normalnej pracy szkoły (serwis można wykonać nawet podczas szkolnej przerwy).
Warto zastanowić się już teraz nad serwisem urządzeń zakupionych w projekcie “Aktywna tablica” po okresie gwarancji. Czy szkoły będą w stanie udźwignąć finansowy ciężar pogwarancyjnego serwisu producenta? Sprzętowy moduł serwisowy, to również niższe koszty obsługi technicznej.
Większość urzędów i szkół oczekuje profesjonalnej i kompleksowej realizacji rządowego projektu “Aktywna tablica”. Uruchomienie tego projektu poskutkowało pojawieniem się na rynku oferentów, specjalizujących się w innych branżach, często niezwiązanych z edukacją. Już teraz słychać głosy niezadowolonych szkół, które napotkały na problemy ze sprzętem lub jego nieprawidłowym serwisowaniem ze strony incydentalnych, niebranżowych dostawców sprzętu interaktywnego. Dlatego warto zaufać firmom o wieloletnim doświadczeniu w interaktywnej edukacji, dla których długofalowe zadowolenie klienta stoi ponad jednostkowym, okazjonalnym zyskiem, a których doświadczenie może uchronić szkoły i urzędy przed późniejszymi problemami w realizacji i utrzymaniu rządowego projektu.
Android zainstalowany w monitorze dotykowym,to nie tylko możliwość wygodnej i szybkiej pracy bez potrzeby włączania komputera, ale również dostęp do tysięcy aplikacji edukacyjnych.
Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali
Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 65 cali (z Android)
Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 75 cali (Android + Windows 10 + zintegrowany komputer OPS)
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 80", XGA)
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny: 94", FullHD)
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 80", XGA)
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw naścienny ruchomy: 94", FullHD)
Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (zestaw mobilny: 80", XGA)
Tablica interaktywna bez projektora ultrakrótkoogniskowego
Tablica interaktywna 80"
Tablica interaktywna 94"
Projektor lub projektor ultrakrótkoogniskowy
Projektor ultrakrótkoogniskowy (XGA)
Projektor (zwykły, FullHD)
Projektor (zwykły, XGA)
Głośniki lub inne urządzenia pozwalające na przekaz dźwięku
Głośniki (aktywne głośniki ścienne 2x40W)
Głośniki (instalowane na tablicy interaktywnej 2x20W)
Przykładowe parametry techniczne pomocy dydaktycznych spełniające wymagania projektu "Aktywna tablica":
Poniżej znajdują się orientacyjne ceny i parametry techniczne pomocy dydaktycznych spełniające wymagania projektu "Aktywna tablica".
Podane ceny są orientacyjne. Prosimy o kontakt, aby można było przygotować indywidualną ofertę uwzględniającą dostawę, instalację oraz podstawowe przeszkolenie. Przy zamówieniu większej ilości w danym regionie możliwe jeszcze niższe ceny.
PODSUMOWANIE
Zadzwoń: 71-71-70-803
2x Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 65 cali
(z Android) ok. 7 998 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Interaktywny monitor dotykowy o przekątnej ekranu 75 cali (Android + Windows 10
+ zintegrowany komputer OPS) ok. 12 990 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym (z najjaśniejszym projektorem na rynku!)
(zestaw naścienny: 80", XGA, 4000 ANSI) ok. 6 980 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym
(zestaw naścienny: 94", FullHD) ok. 10 098 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym
(zestaw naścienny ruchomy: 80", XGA) ok. 9 497 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym
(zestaw naścienny ruchomy: 94", FullHD) ok. 11 990 zł brutto /szt.+ koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica z projektorem ultrakrótkoogniskowym
(zestaw mobilny: 80", XGA) ok. 9 097 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica interaktywna 80" ok. 2 590 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Tablica interaktywna 94" ok. 3 190 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Projektor ultrakrótkoogniskowy (XGA) ok. 4 399 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
Optoma X320UST - cena na porównywarce cen: ok. 6 000 zł
2x Projektor (zwykły, FullHD) ok. 2 599 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
Optoma HD142X
2x Projektor (zwykły, XGA) ok. 1 699 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
Optoma DX349
2x Głośniki (aktywne głośniki ścienne
2x40W) ok. 549 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Głośniki (aktywne głośniki ścienne
2x20W) ok. 249 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
3x Tablica interaktywna + Projektor (krótkoogniskowy)
(zestaw naścienny: 80", XGA) ok. 4 990 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
2x Projektor krótkoogniskowy (XGA) ok. 2 490 zł brutto /szt. + koszty dostawy, montażu, przeszkolenia
Optoma X305ST - cena na porównywarce cen: ok. 6 000 zł
Zadzwoń: 519-050-995, 71-71-70-803
Pomagamy i doradzamy.
Zadzwoń: 71-71-70-803
Pomagamy w doborze i instalacjach sprzętu multimedialno-interaktywnego oraz komputerowego w szkołach od ponad 10 lat. Tysiące zadowolonych Klientów to nasza najlepsza wizytówka. Ponad 7000 tablic i monitorów dostarczonych w ostatnich 5 latach. Gwarancja bardzo dobrej jakości produktów, instalacji i wsparcia.
Zapraszamy do współpracy.
Zadzwoń: 71-71-70-803 lub tel. kom. 519-050-995
email: kontakt@aktywna-tablica.pl
Dreamtec Sp. z o.o.
pl. Strzelecki 20, 50-224 Wrocław
Koszty wysyłki zależą od ilości i wielkości zamówionego towaru. Projektor +20zł, Tablica +120zł, Monitor dotykowy: + 250zł, Pracownia językowa: +20zł, Zestaw interaktywny PREMIUM: + 350zł
INSTALACJA I MONTAŻ
Istnieje możliwość wykupienia usługi instalacji zamówionego sprzętu. Cena ustalana indywidualnie.
BON RABATOWY
Jeżeli posiadasz ważny bon rabatowy, pamiętaj o podaniu nam znajdującego się na nim kodu rabatowego. Możesz w ten sposób zaoszczędzić nawet do 3000 zł!